Menu główne
Start
Aktualności
Kalendarz roku szkolnego
Egzamin gimnazjalny
Wydarzenia szkolne
O naszej szkole
Dokumenty szkolne
Wykaz podręczników
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Gabinet logopedy
Biblioteka szkolna
Klub Europejski
eTwinning
Projekty unijne
Sport w szkole
Oddziały szpitalne
SKO
Sześciolatek w szkole
Uczeń z klasą
Galeria sukcesów
Foto-galeria
Szukaj
Galeria sukcesów 2012/2013 PDF Drukuj Email
Wpisał: Asia Synecka   
16.01.2013.

Image

     
    
W tej zakładce możecie przeczytać o sukcesach naszych uczniów
w roku szkolnym 2012/2013
                
                    

I MIEJSCE W KONKURSIE „AFRYKA MOICH MARZEŃ”
07.09.2012.
Uczennice klasy IIIa Kinga Konewka i Jessica Halamus zajęły I miejsce
w plenerowym konkursie plastycznym  w ramach „Festiwalu Globalny Lokalnie”.
W tym samym konkursie II miejsce zajęły uczennice Dominika Owczarek (kl. VIa)
i Alicja Zawacka (kl. Vb)

 
  

 


 

          
 

 

 

 

     

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „NAJPIĘKNIEJSZA DYNIA”
26.10.2012.
Wyróżnienie w Miejskim Konkursie „Najpiękniejsza dynia” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 uzyskała uczennica klasy IIIa Natalia Wilk.

         

I MIEJSCE KONKURSIE „KAPELUSZ PANI JESIENI”
Natalia Łachowska z klasy Va (pod opieką mgr Liliany Kramarczyk-Wojtyry) zdobyła
I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Kapelusz Pani Jesieni”. W tym samym
konkursie wyróżnienie zdobył Arkadiusz Tworek z klasy Vc (pod opieką
mgr Katarzyny Kalki).

  

               

I MIEJSCE W KONKURSIE „KOMPOZYCJA JESIENNA”
Uczennica klasy Vc Magdalena Kowalska (pod opieką mgr Katarzyny Kalki) zajęła
I miejsce w międzyświetlicowym konkursie „Kompozycja jesienna”.

 


        

 

 

 

      

     

IV MIEJSCE W KONKURSIE NA MAŁĄ FORMĘ TEATRALNĄ
Grupa teatralna pod opieką mgr Jolanty Ziory i mgr Anity Kowalkowskiej-Marcoli
zajęła IV miejsce w konkursie na małą formę teatralną o charakterze profilaktycznym,
zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1.

     

    

PUBLIKACJA UTWORU POETYCKIEGO
Uczennica klasy IVc Weronika Burek (pod kierunkiem mgr Jolanty Ziory) otrzymała
dyplom laureata za publikację utworu poetyckiego w IX tomie Antologii Poezji
Dziecięcej w ramach wojewódzkiego konkursu poetyckiego dla szkół podstawowych
i gimnazjów pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora
Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze.


        

PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE RECYTATORSKIM
Kamil Czupryński z klasy IIa zdobył pierwsze miejsce w konkursie poezji religijnej
zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu.

        
APELE PROMUJĄCE OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW
5 grudnia odbyły się w naszej szkole dwa apele (dla klas I-III i IV-VI) podczas których
uczniowie osiągający sukcesy sportowe, artystyczne oraz edukacyjne zostali
przedstawieni społeczności szkolnej. Wszystkim serdecznie pogratulowała Pani
Dyrektor mgr Urszula Pelc.

                     

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU       
W dniu 21.05.2013r. miało miejsce wręczenie nagród na szczeblu powiatowym
Ogólnopolskiego Konkursy Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem:
„Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.
W w/w konkursie brali udział wychowankowie świetlicy socjoterapeutycznej,
którzy zajęli:
- I miejsce Arkadiusz Tworek
- II miejsce Paulina Siwiec
Życzymy niewyczerpanego zapału i pomysłowości w zmaganiach plastycznych.

    

"A JA KOCHAM MOJĄ MAMĘ"
W dniu 23.05.2013r. wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w konkursie
plastycznym pod hasłem: „A ja kocham moją mamę” organizowanym przez Szkołę
Podstawową nr 54 w Bytomiu. Prace były wykonywane w 3 kategoriach wiekowych:
klasy I, klasy II, klasy III. Naszą świetlicę reprezentowały 3 uczennice z klasy III:
Natalia Labus, Kinga Konewka oraz Wiktoria Kowalikowska, która zajęła I miejsce
w swojej kategorii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

            

SUKCES SZKOLNEGO KLUBU EUROPEJSKIEGO
29 kwiecień

Podczas Bytomskiej Majówki Europejskiej, która odbyła się pod hasłem
„Szlakiem średniowiecznych miast Europy” uczniowie należący do Szkolnego
Klubu Europejskiego zdobyli pierwsze miejsce w  konkursie na prezentację
praw miejskich i obywatelskich w średniowiecznej Europie.

 
Więcej zdjęć w galerii na stronie oficjalnego serwisu Bytomia...
               
Zaprezentowali scenkę zatytułowaną „Koronacja Filipy Lancaster” rozgrywającą się
w 1406 roku w szwedzkim mieście Lund. Opiekę nad całością przedsięwzięcia sprawowały
panie Oliwia Osadnik, Joanna Synecka i Iwona Pudełko. Nagrodą za zwycięstwo
w konkursie był wyjazd do Warszawy na Paradę Schumana oraz występ w Muzeum
Górnośląskim podczas ogólnopolskiej imprezy „Noc Muzeów”.   "Koronacja Filipy
Lancaster" została zaprezentowana również w szkole podczas apelu z okazji
"Dnia Europy".

     

 

 

 

 

 

 

WIOSENNE SZANTOWISKO
27.05 - 28.05.2013.

Podczas Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej nasz młodszy
zespół "Trójeczki" zajął II miejsce w kategorii klas I-III, a starszy zespół
"Wesołe Trójki" zajął III miejsce w kategorii klas IV-VI. Zespoły
przygotowali mgr Mieczysław Setla i mgr Joanna Synecka.

      

 

 

 

 

  

    

___________________________________________________


 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE w roku szkolnym 2012/2013

III MIEJSCE WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ
19.09.2012.
Nasza szkoła znalazła się w gronie najlepszych szkół bytomskich zajmując III miejsce
w kategorii szkół podstawowych we współzawodnictwie sportowym za rok szkolny 2011/2012.

                        

III MIEJSCE W KONKURSIE TAŃCA
30.10.2012.
30 października we wtorek grupa uczniów wzięła udział w konkursie tańca
w ramach projektu: Ruch rzeźbi umysł". Nasza drużyna zaprezentowała dwa układy
choreograficzne i zajęła 3 miejsce.
A oto nasz team:
1. Jakub Grabowski, 2. Nicola Baron, 3.Weronika Engelmann, 4. Agnieszka Golus,
5. Milena Gloc, 6.Jessica Szymiczek, 7.Paulina Kanios, 8. Tymon Feliks,
9.Filip Ptak, 10. Dominik Goj, 11. Anna Buraczyńska, 12.Oskar Fraszyk,
13. Anna Huras, 14. Jakub Krawczyk              
Opiekunem grupy była pani Aleksandra Bukowska. Gratulujemy!

RUCH RZEŹBI UMYSŁ - I MIEJSCE W TURNIEJU GIER I ZABAW
12.11.2012.
12 listopada 2012 w Szkole Podstawowej nr 42 odbył się Turniej Gier i Zabaw zorganizowany dla dzieci z sześciu bytomskich szkół  biorących udział w projekcie unijnym "Ruch rzeźbi umysł".   
Uczniowie klas trzecich w składzie:
Maksym Kajca, Jakub Dudek, Szymon Olek, Jakub Grabowski,
Sebastian Kowalski, Jennifer Ficek, Jessica Halamus, Kinga
Konewka, Natalia Labus, Julia Lewandowska
pod opieką pani Aleksandry Bukowskiej zajęli I miejsce. Hurra!
              

II MIEJSCE W TURNIEJU GIER I ZABAW
Nasza szkoła zdobyła II miejsce w Turnieju Gier i Zabaw rozgrywanym  w ramach Mistrzostw Bytomia.

III MIEJSCE W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
Drużyna dziewcząt zdobyła III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych rozgrywanych  w ramach Mistrzostw Bytomia.

IV MIEJSCE W JEŹDZIE SZYBKIEJ NA LODZIE
Podczas Mistrzostw Bytomia w jeździe szybkiej na lodzie drużyny dziewcząt i chłpców wywalczyły IV miejsce.

MISTRZOSTWA BYTOMIA W TENISIE STOŁOWYM
W Mistrzostwach Bytomia w tenisie stołowym zorganizowanych w hali „Na skarpie” drużyna dziewcząt wywalczyła II miejsce, a drużyna chłopców IV miejsce.

  

Sukcesy drużynowe UKS „ORLIK” w roku szkolnym 2012/2013:
     

Na szczeblu miejskim:
I m – biegi rozstawne dziewcząt – sztafeta szwedzka
I m – biegi rozstawne chłopców – sztafeta szwedzka
I m – dwubój nowoczesny chłopców
II m – bieg na orientację chłopców
II m – tenis stołowy dziewcząt
II m – turniej gier i zabaw klas II i III
II m – szachy drużynowe dziewcząt
III m – bieg na orientację dziewcząt
III m – piłka ręczna dziewcząt
III m – sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt
III m – czwórbój LA dziewcząt
III m -  sztafeta pływacka stylem zmiennym dziewcząt
II m – w klasyfikacji drużynowej III Turnieju szachowym dla uczczenia pamięci Prezydenta polski Lecha Kaczyńskiego i ofiar Tragedii Smoleńskiej.
III m – w klasyfikacji drużynowej  Turnieju Szachowego z okazji
         150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Na szczeblu rejonu:
I m – biegi rozstawne dziewcząt – sztafeta szwedzka
I m – biegi rozstawne chłopców – sztafeta szwedzka

Sukcesy indywidualne uczniów SP nr 3 w rozgrywkach i zawodach sportowych
w roku szkolnym 2012/2013:

I m – Arkadiusz Król – mistrzostwa Bytomia i rejonu w biegach na orientację.
I m – Natalia Łachowska – Cross wiosenny
II m – Damian Tworek- mistrzostwa Bytomia w dwuboju nowoczesnym
II m – Dawid Nowak – mistrzostwa Bytomia w pływaniu kl V w stylu dowolnym
II m – Damian Tworek – Mistrzostwa Bytomia w pływaniu kl VI w stylu dowolnym
III m – Patrycja Tabaka – mistrzostwa Bytomia w pływaniu kl VI w stylu grzbietowym
II m – Natalia Łachowska – mistrzostwa Bytomia i rejonu w biegu na orientację
III m Nicolas Letkiewicz – Turniej szachowy dla uczczenia 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego
III m – Weronika Engelmann – Cross Wiosenny
III m – Jakub Zurke – w finałowym turnieju Judo dzieci
III m – Norbert Harazim – w turnieju Judo dzieci
III m – Jakub Dudek – w turnieju Judo dzieci
III m – Magdalena Gasztych – mistrzostwa Bytomia w szachach
III m – Kacper Wiśniewski – w turnieju Judo dzieci
II m – Nicolas Letkiewicz – Turniej szachowy dla uczczenia Prezydenta
         Polski Lecha Kaczyńskiego i ofiar tragedii Smoleńskiej

Sukcesy nauczycieli:
Zwycięstwo w meczu siatkówki na szkolnym festynie „Baw się z trójką”
z absolwentami i rodzicami uczniów naszej szkoły.
   
Sukcesy indywidualne:
III m Lechosław Jacyszyn – IV Bytomski Półmaraton (w kategorii M40-49)
III m Lechosław Jacyszyn – Mistrzostwa Bytomia w pływaniu (w kategorii M40-49),
I m stylem motylkowym, II m stylem klasycznym
I m Lechosław Jacyszyn – Bieg Konstytucji 3 Maja ( w kategorii M50-59)
I m Lechosław Jacyszyn – w IX Mistrzostwach Plski Nauczycieli w Półmaratonie 
(w kategorii M36-50)
I m Lechosław Jacyszyn – cross wiosenny
- ukończenie po raz 10 Biegu Piastów na dystansie 50 km technika klasyczną
przez nauczyciela Lechosława Jacyszyna

   

sprawdzian baner          

PRÓBNE SPRAWDZIANY KLAS SZÓSTYCH i PIĄTYCH
      
W kwietniu 2013 roku wszyscy uczniowie klas szóstych przystąpili do pisania
sprawdzianu zewnętrznego. 
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013 przeprowadzono trzy próbne
sprawdziany w klasach szóstych, podczas których szóstoklasiści mieli możliwość
sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Przeprowadzono również jeden
próbny sprawdzian w klasach piątych. Oto nazwiska uczniów, którzy osiągnęli
najwyższe wyniki:
      
Pierwszy próbny sprawdzian w klasach szóstych
Walczyk Krzysztof   - VI a
Walesa Sebastian   - VIa
Gluza Natalia (max.)   - VI b
  
Drugi próbny sprawdzian w klasach szóstych
Bajon Dorota   - VIa
Ławnik Alicja   - VIa
Owczarek Dominika   - VIa
Stachowiak Jessica   - VIa
Gluza Natalia   - VIb
Kowalska Nicole   - VIb
Walczyk Krzysztof   - VIb
  
Próbny sprawdzian w klasach piątych
Gasztych Magdalena   - 5A
Grzelka Adam   - 5A
Łachowska Natalia   - 5A
Maniecka Katarzyna   - 5A
Baron Nicola   - 5B
Engelman Weronika   - 5B
Figiel Joanna   - 5B
Golus Agnieszka   - 5B
Kaczorkiewicz Domini   - 5B ka
Kanios Aleksandra   - 5B
    
Image
              

 

Zmieniony ( 11.09.2013. )
 
Sondy
Mój ulubiony przedmiot to...
 
RODZICE
Ważne informacje
Rada Rodziców
Reforma edukacji
Egzamin gimnazjalny
Kadra SP 3
Dokumenty szkolne
Fundusz stypendialny
Szkoła dla rodziców
Bezpieczeństwo w sieci
Kontakt