Ważne informacje PDF Drukuj Email

***********************************************************

OFERTA DLA DZIECI NA WYJAZD ZDROWOTNY
w terminie  20.01 - 08.02.2020

Zapraszamy dzieci do Ośrodka Leczniczo -Rehabilitacyjnego ,,BUCZE" w Górkach Wielkich k/ Brennej,  (16 km od Bielska Białej)na turnus zdrowotny refundowany przez NFZ. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-17 lat ,ze schorzeniami dróg oddechowych oraz celem diagnostyki układu oddechowego.
W trakcie pobytu dzieci korzystają z zabiegów:inhalacje,masaże,hydromasaże,itp.
dzieci mające wady postawy- z gimnastyki korekcyjnej .NOWOŚĆ!- Co drugi dzień haloterapia.
Jeden taki seans = trzy dni nad morzem.Z seansów korzystają wszystkie dzieci (co drugi dzień).
oferujemy testy skórne,badania spirometryczne,diagnostykę badań laboratoryjnych.
Podczas pobytu dzieci realizują obowiązek szkolny.Po zakończonym turnusie oceny wysyłamy do szkoły.
W okresie ,kiedy dziecko jest w Ośrodku macierzysta szkoła nie wpisuje absencji.
Dzieci przebywające na leczeniu i diagnostyce zakwaterowane są w pokojach 3 osobowych ,posiadamy nowoczesne węzły sanitarne,oraz świetlice dzienne.Dzieci objęte są całodobową opieką lekarską, pielęgniarską. W godz.6-22 -opiekę sprawują także opiekunowie grup.
Wyżywienie pełne-śniadanie,obiad (dwa dania),podwieczorek,kolacja.
Proponujemy  atrakcje np.wycieczkę do Wytwórni Filmów Rysunkowych Bolka i Lolka w Bielsku Białej
lub wycieczkę na skocznię Małysza.całodniowa wycieczka do Chaty Chlebowej i naukę wypiekania chleba.
Wszelkich informacji udziela koordynator wyjazdu Ewa Kłosińska tel. 507 081 748.
Opłata organizacyjna wynosi  290  zł . Przywozimy i odwozimy dzieci autokarem.

Konieczne jest skierowanie od lekarza POZ wystawione na kuponie lub na druku skierowania do szpitala ( nie skierowanie do sanatorium)
W nagłówku nazwa naszego ośrodka lub skierowanie na rehabilitację pulmonologiczną.
Dgn. Astma oskrzelowa J 45,
lub : podejrzenie astmy oskrzelowej ,częste zapalenie oskrzeli,inf .dolnych dróg oddechowych,inf .dróg oddechowych z wywiadu, stan po zapaleniu płuc.(jedno z w/w rozpoznań)plus schorzenie współistniejące-jeśli jest. skierowanie ma być wypisane przez lekarza pediatrę w por D.lub alergologa,pulmonologa.

Wszelkie dodatkowe informacje udzielane telefonicznie 507 081 748 - Ewa Kłosińska

***************************************************************************************

pismo

Szanowni Państwo, w załączeniu zamieszczam uchwałę nr XXI/302/19 Rady Miejskiej w Bytomiu z dnia 25 listopada 2019r. w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Bytomiu poprzez likwidację innej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w budynku przy pl. Klasztornym 2. Informuję, że treść uchwały  dostępna jest również na stronie Urzędu Miejskiego w Biuletynie Informacji Publicznej. Pozdrawiam serdecznie,
Urszula Pelc.

PLACÓWKA WSPARCIA DZIENNEGO

W naszej szkole działa „Placówka wsparcia dziennego”, która powstała w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego zatytułowanego „Bytomskie centrum Aktywności Społecznej – działalność społeczna bytomskich harcerzy”. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 15.00-18.00; oraz w środy w godzinach 16.00-19.00.

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej
Państwowej Straży Pożarnej "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa".
Więcej informacji na temat kampanii znajdziemy na stronie Komendy Głównej
Straży Pożarnej.

LEKKI TORNISTER

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu, informuje, że od stycznia br.  na terenie województwa śląskiego rozpoczynają się działania edukacyjne,  w zakresie profilaktyki wad postawy pt. : „Lekki Tornister”. Działania mają na celu: podniesienie poziomu wiedzy, rodziców i opiekunów na temat profilaktyki chorób układu ruchu, zwrócenie uwagi na wciąż istniejący problem przeciążonych plecaków i tornistrów uczniów, konsekwentne zmieszanie przeciążenia noszonych przez dzieci bagaży, dbanie o właściwą postawę ciała.

Zmieniony ( 17.01.2020. )