Menu główne
Start
Aktualności
Gazetka szkolna
Kalendarz roku szkolnego
Egzamin ósmoklasisty
Oferta szkół średnich
Wydarzenia szkolne
O naszej szkole
Dokumenty szkolne
Wykaz podręczników
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica szkolna
Biblioteka szkolna
Gabinet logopedy
Klub Europejski
Programy-projekty-akcje
Projekty unijne
Projekt edukacyjny "Dzieci polskie..."
Projekt Pokłady Kultury
Sport w szkole
Szkoła Promująca Zdrowie
Oddziały szpitalne
SKO
Sześciolatek w szkole
Uczeń z klasą
Foto-galeria
Petycje
RODO
Szukaj
Nauczanie na odległość
Galeria Trójki
Pasowanie na czytelnika
Majowe święta
Dzień Strażaka
100-lecie Powstań Śląskich
100-lecie Urodzin Jana Pawła II
Akcja Kartka dla medyka
Oferta szkół średnich PDF Drukuj Email
Wpisał: Asia   
26.02.2020.

Image

 

Uwaga uczniowie klas ósmych!

Mamy dla Was różnorodne oferty ze szkół ponadpodstawowych, które mają pomóc Wam w podjęciu decyzji o wyborze nowej szkoły. Znajdziecie tutaj również informacje o wydarzeniach przygotowanych z myślą o przyszłych absolwentach szkół podstawowych, a także komunikaty Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Dokument uwzględnia niektóre z uwag, które napłynęły do MEN w trakcie konsultacji społecznych. Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Materiały są dostępne na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-
do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021
.

 

Kontakt z doradcą zawodowym

Pani Elżbieta Wojdyła - doradca zawodowy - zaprasza do kontaktu za pomocą dziennika elektronicznego lub Messengera w w każdy wtorek w godz.14.00-16.00
Zachęca również do odwiedzenia strony Centrum Kształcenia Ustawicznego http://zdz.cku.bytom.pl/  gdzie są różne informacje przydatne zarówno dla rodziców jak i dla uczniów.

 

Informacja o ofercie bytomskich szkół ponadpodstawowych

Przed uczniami ósmych klas ważna decyzja. Jaką szkołę wybrać i jak pokierować swoją dalszą ścieżkę kształcenia, by przygotowała ich do tego, w czym są najlepsi? Z pomocą rusza strona ponadpodstawowa.bytom.pl, na której swoją ofertę prezentują bytomskie placówki.

http://ponadpodstawowa.bytom.pl/

Na stronie zebrano linki do wszystkich działających w naszym mieście szkół ponadpodstawowych - techników, liceów ogólnokształcących oraz szkoły branżowej.

 

 
- Materiały promujące oraz oferta  II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bytomiu
 

 

 
- Oferta Branżowej Szkoły I Stopnia nr 8 w Bytomiu
 
Dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia nr 8 w Bytomiu informuje o naborze do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w tym także ze względu na autyzm, zespół Aspergera dla tych uczniów nauka odbywa się w zespole klasowym o liczebności 2 do 4 uczniów w następujących kierunkach kształcenia:
Kucharz, Piekarz, Cukiernik, Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej, Krawiec, Murarz-Tynkarz, Mechanik Pojazdów Samochodowych. We wszystkich zawodach nasza szkoła zapewnia miejsce praktyk.
Jak zapisać się do szkoły dowiecie się klikając w ten link:  www.zsz8.pl
 
http://www.sp3.bytom.pl/images/2019_2020/oferta1.jpg
 
 
 
 
 
- Oferta Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Bytomiu
 


  Link do ulotki ZSGH - flipbooka http://www.zsgh.bytom.pl/zsghinfo/index.html
 
 
 
 
W roku szkolnym 2019/2020 uczestniczyliśmy w różnorodnych wydarzeniach:

- Udział w Dniu Otwartym w Technikum nr 4 Marii Skłodowskiej - Curie

13 lutego uczniowie klas ósmych wzięli udział w Dniu Otwartym w Technikum nr 4 Marii Skłodowskiej - Curie. Dzień Otwarty przebiegał pod hasłem „Mój zawód - moja pasja”. Uczniowie zapoznali się z bogata ofertą szkoły. Największym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszyło się spotkanie w pracowni grafiki i poligrafii.

 

- Udział w Koncercie Walentynkowym

21 lutego 2020  uczniowie klas ósmych wzięli udział w Koncercie Walentynkowym zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im Żeromskiego w Bytomiu. Uczniowie uczestniczyli w fantastycznym koncercie, podczas którego prezentowali talenty i umiejętności starsi koledzy.

 

- Zaproszenie na Dni Otwarte w ZSAP w Tarnowskich Górach

Zespół Szkół Artystyczno - Projektowych w Tarnowskich Górach  serdecznie zaprasza na  Dni Otwarte, organizowane  w terminie 11 i 12 marca.

 

- Zaproszenie do LO w Radzionkowie

Serdecznie zapraszamy Uczniów klas ósmych do odwiedzenia Liceum Ogólnokształcącego w Radzionkowie. 5 marca 2010 roku Liceum organizuje Dzień Otwarty pod hasłem  "Dzień Ścisłowca".

 

- Lekcje z Temidą

9 marca uczniowie klas ósmych uczestniczyli w lekcjach z Temidą. Dowiedzieli się, na czym polegają studia prawnicze, jak długo trwają i co można po nich robić w życiu. Otrzymali także  garść informacji gdzie szukać pomocy w przypadku przemocy, jak walczyć o swoje prawa konsumenckie oraz czy i jak reagować w przypadku, gdy dzieje się coś złego, czego jesteśmy świadkami.

lekcja

 

- Wizyta w Jednostce Wojskowej w Bytomiu

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w spotkaniu w Jednostce Wojskowej w Bytomiu. Program spotkania obejmował zwiedzanie izby pamięci, poznanie historii jednostki i charakteru szkoły. Uczniowie wzięli udział w uroczystym wciągnięciu flagi na maszt.

jednostka

 
 

 


 

 

 

 

Zmieniony ( 24.05.2020. )
 
Sondy
Dla uczniów. Pytanie 1: Czy znasz kryteria i zasady oceniania na zajęciach edukacyjnych?
 
Pytanie 2: Czy nauczyciele stosują kryteria i zasady oceniania, z którymi Cię zapoznali?
 
Pytanie 3: Czy jesteś oceniany systematycznie?
 
Pytanie 4: Czy nauczyciele informują Cię o stawianych ocenach?
 
Pytanie 5: Czy otrzymywane oceny motywują Cię do nauki?
 
RODZICE
Ważne informacje
Zapisy do klasy pierwszej
Nauczanie na odległość
Rada Rodziców
Szkoła przyjazna rodzinie
Informacje dla ósmoklasistów
Egzamin ósmoklasisty
Oferta szkół średnich
Kadra SP 3
Dokumenty szkolne
Fundusz stypendialny
Bezpieczeństwo w sieci
RODO
Kontakt