Menu główne
Start
Aktualności
Gazetka szkolna
Kalendarz roku szkolnego
Egzamin ósmoklasisty
Oferta szkół średnich
Wydarzenia szkolne
O naszej szkole
Dokumenty szkolne
Wykaz podręczników
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica szkolna
Biblioteka szkolna
Gabinet logopedy
Klub Europejski
Programy-projekty-akcje
Projekty unijne
Projekt edukacyjny "Dzieci polskie..."
Projekt Pokłady Kultury
Sport w szkole
Szkoła Promująca Zdrowie
Oddziały szpitalne
SKO
Sześciolatek w szkole
Uczeń z klasą
Foto-galeria
Petycje
RODO
Szukaj
Nauczanie na odległość
Galeria Trójki
Pasowanie na czytelnika
Majowe święta
Dzień Strażaka
100-lecie Powstań Śląskich
100-lecie Urodzin Jana Pawła II
Akcja Kartka dla medyka
Wirtualny Festiwal Czytania 2020
Oferta szkół średnich PDF Drukuj Email
Wpisał: Asia   
26.02.2020.

Image

 

Uwaga uczniowie klas ósmych!

Mamy dla Was różnorodne oferty ze szkół ponadpodstawowych, które mają pomóc Wam w podjęciu decyzji o wyborze nowej szkoły. Znajdziecie tutaj również informacje o wydarzeniach przygotowanych z myślą o przyszłych absolwentach szkół podstawowych, a także komunikaty Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Dokument uwzględnia niektóre z uwag, które napłynęły do MEN w trakcie konsultacji społecznych. Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Materiały są dostępne na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-
do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021
.

 

Kontakt z doradcą zawodowym

Pani Elżbieta Wojdyła - doradca zawodowy - zaprasza do kontaktu za pomocą dziennika elektronicznego lub Messengera w w każdy wtorek w godz.14.00-16.00
Zachęca również do odwiedzenia strony Centrum Kształcenia Ustawicznego http://zdz.cku.bytom.pl/  gdzie są różne informacje przydatne zarówno dla rodziców jak i dla uczniów.

 

Informacja o ofercie bytomskich szkół ponadpodstawowych

Przed uczniami ósmych klas ważna decyzja. Jaką szkołę wybrać i jak pokierować swoją dalszą ścieżkę kształcenia, by przygotowała ich do tego, w czym są najlepsi? Z pomocą rusza strona ponadpodstawowa.bytom.pl, na której swoją ofertę prezentują bytomskie placówki.

http://ponadpodstawowa.bytom.pl/

Na stronie zebrano linki do wszystkich działających w naszym mieście szkół ponadpodstawowych - techników, liceów ogólnokształcących oraz szkoły branżowej.

 

 
- Materiały promujące oraz oferta  II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bytomiu
 

 

 
- Oferta Branżowej Szkoły I Stopnia nr 8 w Bytomiu
 
Dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia nr 8 w Bytomiu informuje o naborze do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w tym także ze względu na autyzm, zespół Aspergera dla tych uczniów nauka odbywa się w zespole klasowym o liczebności 2 do 4 uczniów w następujących kierunkach kształcenia:
Kucharz, Piekarz, Cukiernik, Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej, Krawiec, Murarz-Tynkarz, Mechanik Pojazdów Samochodowych. We wszystkich zawodach nasza szkoła zapewnia miejsce praktyk.
Jak zapisać się do szkoły dowiecie się klikając w ten link:  www.zsz8.pl
 
http://www.sp3.bytom.pl/images/2019_2020/oferta1.jpg
 
 
 
 
 
- Oferta Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Bytomiu
 


  Link do ulotki ZSGH - flipbooka http://www.zsgh.bytom.pl/zsghinfo/index.html
 
 

- Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół
Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu.

 
 
 
 
W roku szkolnym 2019/2020 uczestniczyliśmy w różnorodnych wydarzeniach:

- Udział w Dniu Otwartym w Technikum nr 4 Marii Skłodowskiej - Curie

13 lutego uczniowie klas ósmych wzięli udział w Dniu Otwartym w Technikum nr 4 Marii Skłodowskiej - Curie. Dzień Otwarty przebiegał pod hasłem „Mój zawód - moja pasja”. Uczniowie zapoznali się z bogata ofertą szkoły. Największym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszyło się spotkanie w pracowni grafiki i poligrafii.

 

- Udział w Koncercie Walentynkowym

21 lutego 2020  uczniowie klas ósmych wzięli udział w Koncercie Walentynkowym zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im Żeromskiego w Bytomiu. Uczniowie uczestniczyli w fantastycznym koncercie, podczas którego prezentowali talenty i umiejętności starsi koledzy.

 

- Zaproszenie na Dni Otwarte w ZSAP w Tarnowskich Górach

Zespół Szkół Artystyczno - Projektowych w Tarnowskich Górach  serdecznie zaprasza na  Dni Otwarte, organizowane  w terminie 11 i 12 marca.

 

- Zaproszenie do LO w Radzionkowie

Serdecznie zapraszamy Uczniów klas ósmych do odwiedzenia Liceum Ogólnokształcącego w Radzionkowie. 5 marca 2010 roku Liceum organizuje Dzień Otwarty pod hasłem  "Dzień Ścisłowca".

 

- Lekcje z Temidą

9 marca uczniowie klas ósmych uczestniczyli w lekcjach z Temidą. Dowiedzieli się, na czym polegają studia prawnicze, jak długo trwają i co można po nich robić w życiu. Otrzymali także  garść informacji gdzie szukać pomocy w przypadku przemocy, jak walczyć o swoje prawa konsumenckie oraz czy i jak reagować w przypadku, gdy dzieje się coś złego, czego jesteśmy świadkami.

lekcja

 

- Wizyta w Jednostce Wojskowej w Bytomiu

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w spotkaniu w Jednostce Wojskowej w Bytomiu. Program spotkania obejmował zwiedzanie izby pamięci, poznanie historii jednostki i charakteru szkoły. Uczniowie wzięli udział w uroczystym wciągnięciu flagi na maszt.

jednostka

 
 

 


 

 

 

 

Zmieniony ( 23.06.2020. )
 
Sondy
RODZICE
Ważne informacje
Zapisy do klasy pierwszej
Nauczanie na odległość
Rada Rodziców
Szkoła przyjazna rodzinie
Informacje dla ósmoklasistów
Egzamin ósmoklasisty
Oferta szkół średnich
Kadra SP 3
Dokumenty szkolne
Fundusz stypendialny
Bezpieczeństwo w sieci
RODO
Kontakt