Menu główne
Start
Aktualności
Gazetka szkolna
Kalendarz roku szkolnego
Egzamin ósmoklasisty
Oferta szkół średnich
Wydarzenia szkolne
O naszej szkole
Dokumenty szkolne
Wykaz podręczników
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica szkolna
Biblioteka szkolna
Gabinet logopedy
Klub Europejski
Programy-projekty-akcje
Projekty unijne
Projekt edukacyjny "Dzieci polskie..."
Projekt Pokłady Kultury
Sport w szkole
Szkoła Promująca Zdrowie
Oddziały szpitalne
SKO
Sześciolatek w szkole
Uczeń z klasą
Foto-galeria
Petycje
RODO
Szukaj
Nauczanie na odległość
Galeria Trójki
Pasowanie na czytelnika
Majowe święta
Dzień Strażaka
100-lecie Powstań Śląskich
100-lecie Urodzin Jana Pawła II
Akcja Kartka dla medyka
Wirtualny Festiwal Czytania 2020
Religia PDF Drukuj Email
Wpisał: Asia   
23.03.2020.

Image

Nauczanie na odległość

 

Nauczyciel pani Katarzyna Janus

25.03.2020r

Klasa 6b i 6d

Dzień dobry drodzy Uczniowie i Rodzice. Zapraszam Was serdecznie do ułożenia puzzli, w których otrzymany obrazek z Panem Jezusem. Na stronie szkoły w zakładce religia jest link, ja poniżej również wstawię. Zabawa jest fajna, mnie się udało ułożyć!!! Kochani, po ułożeniu, proszę się przypatrzeć tej ilustracji i odnieść ją do naszej dzisiejszej sytuacji. Myślę, że każdy z nas żyje dzisiaj w jakimś lęku i strachu, nie mamy komfortowej sytuacji. Pan Jezus tez jej nie miał, ale Jego cierpienie przyniosło owoce. Nasze wyrzeczenia, które teraz podejmujemy, też przyniosą owoce.
Zachęcam także do codziennej modlitwy różańcowej . Wierzymy , że swoją dyscypliną i modlitwą jesteśmy w stanie ogarnąć tę trudną rzeczywistość. Osoby, którym uda się ułożyć mogą do mnie napisać, wysłać zdjęcie.

Podaję link . www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=37dbaaa4b03b

 

klasa 5c i 5d

Kochani Rodzice i Uczniowie.
W tym wyjątkowym czasie zachęcam do dwóch rzeczy:
1. Wymyślamy sobie jakieś postanowienie na ten czas np. regularna modlitwa za osoby chore, pomoc w domu, dobre słowo dla rodziców, posprzątanie pokoju itp. następnie myślimy za kogo chcemy ofiarować to postanowienie i je rysujemy . Kto może wysyła zdjęcie swojej pracy . Czekam na prace do przyszłego tygodnia.
2. Dzisiaj o g.12 w naszych kościołach zabiją dzwony a my z papieżem Franciszkiem odmówimy Ojcze Nasz, proszę włączcie się w tę modlitwę.

Pozdrawiam Was serdecznie Kasia Janus

 

26.03.2020r.

Klasa 6c

Dzień dobry drodzy Uczniowie i Rodzice. Zapraszam Was serdecznie do ułożenia puzzli, w których otrzymany obrazek z Panem Jezusem. Na stronie szkoły w zakładce religia jest link, ja poniżej również wstawię. Zabawa jest fajna, mnie się udało ułożyć!!! Kochani, po ułożeniu, proszę się przypatrzeć tej ilustracji i odnieść ją do naszej dzisiejszej sytuacji. Myślę, że każdy z nas żyje dzisiaj w jakimś lęku i strachu, nie mamy komfortowej sytuacji. Pan Jezus tez jej nie miał, ale Jego cierpienie przyniosło owoce. Nasze wyrzeczenia, które teraz podejmujemy, też przyniosą owoce.
Zachęcam także do codziennej modlitwy różańcowej . Wierzymy , że swoją dyscypliną i modlitwą jesteśmy w stanie ogarnąć tę trudną rzeczywistość. Osoby, którym uda się ułożyć mogą do mnie napisać, wysłać zdjęcie.

Podaję link . www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=37dbaaa4b03b

 

27.03.2020r.

Klasa 5a i 5b

Kochani Rodzice i Uczniowie . W tym wyjątkowym czasie zachęcam do dwóch rzeczy:

1. Wymyślamy sobie jakieś postanowienie na ten czas np. regularna modlitwa za osoby chore, pomoc w domu , dobre słowo dla rodziców , posprzątanie pokoju itp. następnie myślimy za kogo chcemy ofiarować to postanowienie i je rysujemy. Kto może wysyła zdjęcie swojej pracy . Na prace  czekam do przyszłego tygodnia.
2. W dalszym ciągu łączymy się na modlitwie różańcowej , każdy modli się kiedy może i chce.
3 . Dla  tych osób , które  mają w domu ćwiczenia z religii proponuję wykonie zadań 1,2,3,4 ze stron 102, 103. SĄ TO ZADANIA TYLKO DLA CHĘTNYCH 
( GDYBY KTOŚ NIE WIEDZIAŁ CO ROBIĆ W WOLNYM CZASIE )MOŻNA ALE NIE TRZEBA PRZESYŁAĆ ROZWIĄZAŃ . Dla osób , które nie mają ćwiczeń a także chcą rozwiązywać załączam plik.
4. Dodatkowo podaję mój adres : januskatarzyna7@gmail.com 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie Kasia Janus.

 

31.03.2020r.

klasa 4b

Drodzy Rodzice i uczniowie. W tym trudnym dla nas czasie, nie zapominajmy, że zbliża się Niedziela Palmowa.

Przypominamy sobie wszyscy wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, tłum ludzi, który wita Go palmami. Dlatego też w tym klimacie proponuję wykonanie następujących zadań : Obejrzenie filmiku,   www.youtube.com/watch?v=mBBvNukgCsw oraz namalowanie w zeszycie lub na kartce palemki. Palemki mogą być różne - inspiracji szukajcie w internecie .

Czekam na zdjęcia Waszych palemek do następnego spotkania tj. 7.04.2020 (będą oceny)

Dla chętnych: Można też wykonać palemkę , postawić ją na stole i cieszyć się nią w nadchodzącą Niedzielę (nie wychodzimy z domu !!!! robimy z materiałów , które są w domu). Można przysłać zdjęcie . 

Podaję także mój adres: januskatarzyna7@gmail .com

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia i siły. Kasia Janus

 

01.04.2020r.

Kasy 4b, 5a,5b, 5c,5d, 6b, 6c, 6d

Kochani , kto chce może otworzyć link, kliknąć w kolejne numery poczytać , pooglądać. Pod jednym z numerów znajdziecie wskazówki jak zrobić palemkę . 

Pozdrawiam Was serdecznie. 

Kasia Janus

view.genial.ly/5e7f9ddb3fea8d0db0c9e93a/interactive-content-niedziela-palmowa?fbclid=IwAR25Heel9_kBw9eJCS8gPCqUmBWsOy5bNy6mzplDCCtnhgJUU9rkhX5oKR4

 

 01.04.2020r.

Klasa 6b, 6d

Drodzy Rodzice i Uczniowie. 

Wielkimi krokami zbliża się Niedziela Palmowa. W tym roku będzie trochę nietypowo, ponieważ nie możemy tak po prostu pójść do kościoła z palmą , jednak możemy uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem radia i telewizji i od nas samych zależy jak przeżyjemy ten czas. Dlatego proponuję wykonanie następujących zadań: 

Przypominamy sobie wszyscy wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy , tłum ludzi, który wita Go palmami. Dlatego też w tym klimacie proponuję wykonanie następujących zadań : Obejrzenie filmiku,   www.youtube.com/watch?v=mBBvNukgCsw   oraz namalowanie w zeszycie lub na kartce palemki.      Palemki mogą być różne - inspiracji szukajcie w internecie . 

Czekam na zdjęcia waszych palemek do następnego spotkania tj. 8.04. 2020 (będą oceny)

Dla chętnych: Można też wykonać palemkę , postawić ją na stole i cieszyć się nią w nadchodzącą Niedzielę (nie wychodzimy z domu !!!! robimy z materiałów , które są w domu). Można przysłać zdjęcie . 

Podaję także mój adres: januskatarzyna7@gmail .com

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia i siły.

Kasia Janus

 

01.04.2020r.

Klasy 5c, 5d

Drodzy Rodzice i Uczniowie. 

Wielkimi krokami zbliża się Niedziela Palmowa.

W tym roku będzie trochę nietypowo, ponieważ nie możemy tak po prostu pójść do kościoła z palmą , jednak możemy uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem radia i telewizji i od nas samych zależy jak przeżyjemy ten czas. 

Dlatego proponuję wykonanie następujących zadań: 

Przypominamy sobie wszyscy wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy , tłum ludzi, który wita Go palmami:  www.youtube.com/watch?v=mBBvNukgCsw   , następnie rysujemy palemkę , inspiracji  szukamy w Internecie .

Czekam na zdjęcia waszych palemek do następnego spotkania tj. 8.04. 2020 (będą oceny)

Dla chętnych:
Można też wykonać palemkę , postawić ją na stole i cieszyć się nią w nadchodzącą Niedzielę (nie wychodzimy z domu !!!! robimy z materiałów , które są w domu). Można przysłać zdjęcie.

Podaję także mój adres: januskatarzyna7@gmail .com

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego. 

Kasia Janus

 

02.04.2020r.

Drodzy uczniowie i rodzice! Zadania, materiały i zasoby do nauki religii przesyłam Wam przez MobiDziennik w dniu lekcji. Utrzymujemy dotychczasową formę komunikacji.

_______________________________________________________________

 

Nauczyciel pani Ewa Dziedzic

25 - 28.03.2020r. 

klasa 6A

Temat: Wielki Post - modlitwa

 Witam bardzo serdecznie!

Mam dzisiaj do przekazania apel Ojca Św. Franciszka

"W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zarażenia chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość. Proszę abyśmy wspólnie odmówili modlitwę OJCZE NASZ w  środę 25 marca o godz 12.00 w południe". Papież Franciszek

Gorąco zachęcam moich uczniów do przyłączenia się do tej prośby Ojca Świętego.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i cierpliwości.
Ewa Dziedzic

podaję mój adres mailowy: ewateo@interia.pl

 

26.03.2020r.

klasy 7A, TB, 7C

Temat: Wielki Post - modlitwa

Witam bardzo serdecznie!

Mam dzisiaj do przekazania apel Ojca Św. Franciszka

"W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zarażenia chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość. Proszę abyśmy wspólnie odmówili modlitwę OJCZE NASZ w  środę 25 marca o godz 12.00 w południe". Papież Franciszek

Gorąco zachęcam moich uczniów do przyłączenia się do tej prośby Ojca Świętego.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i cierpliwości.
Ewa Dziedzic

podaję mój adres mailowy: ewateo@interia.pl

 

26.03.2020r.

klasy  8A, 8B, 8C

Temat: Wielki Post - modlitwa

Witam bardzo serdecznie!

Mam dzisiaj do przekazania apel Ojca Św. Franciszka

"W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zarażenia chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Chcemy odpowiedzieć na pandemię wirusa pandemią modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość. Proszę abyśmy wspólnie odmówili modlitwę OJCZE NASZ w  środę 25 marca o godz 12.00 w południe". Papież Franciszek

Gorąco zachęcam moich uczniów do przyłączenia się do tej prośby Ojca Świętego.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i cierpliwości.
Ewa Dziedzic

podaję mój adres mailowy: ewateo@interia.pl

 

27.03.2020r.

klasy 7a i 7b

Witam serdecznie z ogromną nadzieją, że wszyscy zdrowi.
Mam dzisiaj dla swoich uczniów następujące zadanie:

Temat: Czas Zadumy.

Proszę o przeczytanie treści z podręcznika, a w zeszycie o odpowiedz na pytanie: Dlaczego okres wielkiego postu nazywamy „Czasem zadumy”. Odpowiedzi można przesłać na mój e- mail lub na Messengera.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia i cierpliwości Ewa Dziedzic

Po zalogowaniu się na niżej podaną stronę proszę kursorem najechać na informacje, które znajdują się po lewej stronie ekranu – naciskamy katecheza w czasie korono wirusa, a następnie pod napisem scenariusze lekcji "Odsłonić twarz Chrystusowi".

Następnie najeżdżamy - kl 7 SP  kat 34 to jest tekst, a poniżej ćwiczenia

link do : https://www.katechizmy.pl/art-23689.katecheza-w-czasach-koronawirusa.html

https://www.katechizmy.pl/art-23705.nauczanie-zdalne-klasa-7-jezus-uczy-i-zbawia-cz-1-katechezy-30-36.html

w ramach relaksu zapraszam do odwiedzenia strony  learningapps.org w zakładce religia znajdziemy wiele ciekawych quizów.

Pozdrawiam i życzę spokojnej niedzieli.

 

 

30.03.2020r.

Klasy 8a, 8b

Witam serdecznie z ogromną nadzieją, że wszyscy zdrowi.

Mam dzisiaj dla swoich uczniów następujące zadanie:

Temat: Bóg broni życia

Proszę o przeczytanie treści z podręcznika, a w zeszycie o odpowiedz na pytanie: Jak troszczyć się o własne życie?

Odpowiedzi można przesłać na mój e- mail lub na Messengera.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia i cierpliwości Ewa Dziedzic

Po zalogowaniu się na niżej podaną stronę proszę kursorem najechać na informacje, które znajdują się po lewej stronie ekranu – naciskamy katecheza w czasie korono wirusa, a następnie pod napisem scenariusze lekcji "Odsłonić twarz Chrystusowi”

Następnie najeżdżamy- kl 8 sp kat 39 to jest tekst, a poniżej ćwiczenia

link do : https://www.katechizmy.pl/art-23689.katecheza-w-czasach-koronawirusa.html

https://www.katechizmy.pl/art-23705.nauczanie-zdalne-klasa-7-jezus-uczy-i-zbawia-cz-1-katechezy-30-36.html

w ramach relaksu zapraszam do odwiedzenia strony  learningapps.org w zakładce religia znajdziemy wiele ciekawych quizów.

Pozdrawiam i życzę spokojnego tygodnia.

 

Klasa 6a

Witam serdecznie z ogromną nadzieją, że wszyscy zdrowi.

Mam dzisiaj dla swoich uczniów następujące zadanie:

Temat: Ofiara Krzyża

Proszę o przeczytanie treści z podręcznika, a w zeszycie o odpowiedz na pytanie 1.

Odpowiedzi można przesłać na mój e- mail lub na Messengera.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia i cierpliwości Ewa Dziedzic

Po zalogowaniu się na niżej podaną stronę proszę kursorem najechać na informacje, które znajdują się po lewej stronie ekranu – naciskamy katecheza w czasie korono wirusa, a następnie pod napisem scenariusze lekcji "Odsłonić twarz Chrystusowi”

Następnie najeżdżamy- kl 6 sp kat 37 to jest tekst, a poniżej ćwiczenia

link do : https://www.katechizmy.pl/art-23689.katecheza-w-czasach-koronawirusa.html

https://www.katechizmy.pl/art-23705.nauczanie-zdalne-klasa-7-jezus-uczy-i-zbawia-cz-1-katechezy-30-36.html

w ramach relaksu zapraszam do odwiedzenia strony  learningapps.org w zakładce religia znajdziemy wiele ciekawych quizów.

Pozdrawiam i życzę spokojnego tygodnia.


31.03.2020r.

Kl.7c

Witam serdecznie z ogromną nadzieją, że wszyscy zdrowi.

Mam dzisiaj dla swoich uczniów następujące zadanie:

Temat: Narodziny Kościoła

Proszę o przeczytanie treści z podręcznika, a w zeszycie o odpowiedz na pytanie: Wyjaśnij religijne znaczenie symboli towarzyszących Zesłaniu Ducha Świętego. ( dla ułatwienia symbol działającego Boga, narzędzie oddawania czci Bogu, symbol istoty i działania Boga). Wystarczy tylko pierwsze ćwiczenie.

Odpowiedzi można przesłać na mój e- mail lub na Messengera.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia i cierpliwości Ewa Dziedzic

Po zalogowaniu się na niżej podaną stronę proszę kursorem najechać na informacje, które znajdują się po lewej stronie ekranu – naciskamy katecheza w czasie korono wirusa, a następnie pod napisem scenariusze lekcji "Odsłonić twarz Chrystusowi”

Następnie najeżdżamy- kl 7 sp kat 38 to jest tekst, a poniżej ćwiczenia

link do : https://www.katechizmy.pl/art-23689.katecheza-w-czasach-koronawirusa.html

https://www.katechizmy.pl/art-23705.nauczanie-zdalne-klasa-7-jezus-uczy-i-zbawia-cz-1-katechezy-30-36.html

w ramach relaksu zapraszam do odwiedzenia strony  learningapps.org w zakładce religia znajdziemy wiele ciekawych quizów.

Pozdrawiam i życzę spokojnego tygodnia.

 

01.04.2020r.

Zadania, materiały i zasoby do nauki religii przesyłam Wam przez MobiDziennik w dniu lekcji.

 ______________________________________________________________

 

Nauczyciel pani Jolanta Bazan

31.03.2020r.

Klasa 4a

Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci,

Dzisiaj zapraszam was do poznania św. Bernadety z Lourdes. Niewinna jak baranek, mała pasterka, znała tylko Różaniec i krótkie westchnienia do Matki Najświętszej. Lubiła się bawić znoszeniem kamieni i chrustu do kapliczek Matki Bożej, stroić je kwiatami i odmawiać przed nimi modlitwy. Nauczyła się w samotności prostoty, obcowania z Bogiem i Matką Najświętszą. 11 lutego 1858 roku zaczęły się jej widzenia Matki Bożej.

Zobaczcie film o objawieniach 

https://www.youtube.com/watch?v=Bl9QDL7fV2g 

Do Lourdes do dzisiaj ludzie pielgrzymują prosząc Maryję o potrzebne łaski. Proszę, abyście jako zadanie pomodlili się dzisiaj dziesiątkę różańca świętego z prośbą o  zdrowie wszystkich ludzi na świeci.

Pozdrawiam Was serdecznie, trzymajmy się Nieba. Wasza Pani.
 

05.04.2020r.

Klasa 4a

Drodzy uczniowie i rodzice!

Zadania, materiały i zasoby do nauki religii przesyłam Wam przez MobiDziennik w dniu lekcji.

Pozdrawiam Was serdecznie. Wasza Pani. 

 

Zmieniony ( 03.04.2020. )
 
Sondy
RODZICE
Ważne informacje
Zapisy do klasy pierwszej
Nauczanie na odległość
Rada Rodziców
Szkoła przyjazna rodzinie
Informacje dla ósmoklasistów
Egzamin ósmoklasisty
Oferta szkół średnich
Kadra SP 3
Dokumenty szkolne
Fundusz stypendialny
Bezpieczeństwo w sieci
RODO
Kontakt