Menu główne
Start
Aktualności
Kalendarz roku szkolnego
O naszej szkole
Rada Uczniów
Rzecznik praw ucznia
Wolontariat
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Świetlica szkolna
Biblioteka szkolna
Gabinet logopedy
Projekt Pokłady Kultury
1981 - Gdy gaśnie pamięć...
Sport w szkole
Szkoła Promująca Zdrowie
Galeria Trójki
Petycje
RODO
Szukaj
Laboratoria Przyszłości
Aktywna Tablica
Wykaz podręczników
Laboratoria Przyszłości PDF Drukuj Email
Wpisał: Asia   
18.05.2022.

...

Image http://www.sp3.bytom.pl/images/Laboratoria2022/logo_men.jpghttp://www.sp3.bytom.pl/images/Laboratoria2022/logo_lab.jpg

 

W  roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła realizuje  program  „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki wyposażeniu szkoły w nowoczesne rozwiązania edukacyjne uczniowie i nauczyciele zdobywają nową wiedzę i doskonalą umiejętności praktyczne,  łącząc naukę z przygodą. Zakupiony sprzęt wykorzystywany jest na zajęciach lekcyjnych podczas realizacji podstawy programowej, na zajęciach specjalistycznych oraz na dodatkowych zajęciach rozwijających zainteresowania.
 
Zobaczcie jak i gdzie wykorzystywaliśmy zakupiony sprzęt we wrześniu 2022r.:

http://www.sp3.bytom.pl/images/2022_2023/laborat09.jpg

https://drive.google.com/file/d/1jZkKm8TwhXGeme1IVzq8gUTs2K8IerOy/view?usp=sharing

_______________

Chcemy pokazać jakie działania podejmowaliśmy w październiku 2022r. w ramach programu
„Laboratoria Przyszłości”. Zapraszamy do galerii zdjęć:

http://www.sp3.bytom.pl/images/2022_2023/labora10.jpg

https://drive.google.com/file/d/16_5Ze4SDvwPcN02Xi4ns-nTOebEetGa5/view?usp=share_link

______________
  
W listopadzie 2022r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły kontynuowali działania
w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” podczas zajęć lekcyjnych oraz różnorodnych zajęć dodatkowych.
Działania podjęte w listopadzie prezentujemy w naszej galerii zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/QBc4EVxNynA21Fpz7

...
http://www.sp3.bytom.pl/images/Laboratoria2022/lab1.jpghttp://www.sp3.bytom.pl/images/Laboratoria2022/lab2.jpg
http://www.sp3.bytom.pl/images/Laboratoria2022/lab5.jpg http://www.sp3.bytom.pl/images/Laboratoria2022/lab10.jpg

  

O programie:

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.   

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które będą musiały od 1 września 2022 roku mieć wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

https://www.gov.pl/web/laboratoria/uchwala

https://www.gov.pl/web/laboratoria                    

 

     Zapraszamy do obejrzenia filmu o udziale naszej szkoły w programie "Laboratoria Przyszłości":

http://www.sp3.bytom.pl/images/2021_2022/laboratoria1.jpg

           https://youtu.be/UOZiHPALWXs

 

Zmieniony ( 02.12.2022. )
 
Sondy
RODZICE
Ważne informacje
Zapisy do klasy pierwszej
Dokumenty szkolne
Kadra SP 3
Rada Rodziców
Szkoła przyjazna rodzinie
Akcja "Dzieci uczą rodziców"
RODO
Kontakt