Rada Uczniów
Rzecznik praw ucznia
1981 - Gdy gaśnie pamięć...
Galeria Trójki
Aktywna Tablica
Nasze tradycje PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator
03.03.2007.

NASZE TRADYCJE

Szkoła Podstawowa nr 3 funkcjonująca od 1945 roku posiada bogate tradycje. Organizowane imprezy integrują społeczność szkolną i budują poczucie więzi między uczniami, nauczycielami i rodzicami.

Ważną uroczystością w życiu szkoły jest PASOWANIE NA UCZNIA DZIECI KLAS I.
W trakcie akademii najmłodsi członkowie społeczności szkolnej składają uroczyste ślubowanie i zostają oficjalnie przyjęci w poczet uczniów SP 3. Następnie odbywają się spotkania w klasach organizowane przez wychowawców dla uczniów i ich rodziców.

Do tradycji należy także organizowana z okazji górniczego święta - "Barbórki" - BIESIADA ŚLĄSKA. Podczas biesiady i towarzyszących jej imprez uczniowie poznają gwarę śląską, śląskie pieśni oraz ciekawe zwyczaje związane z naszym regionem.
.

W grudniu we wszystkich klasach odbywają się SPOTKANIA ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM zapraszanym do szkoły przez Radę Uczniów. Upragniony gość obdarowuje dzieci słodyczami oraz drobnymi upominkami pozyskanymi od sponsorów i rodziców.
.

W ostatnim tygodniu nauki  przed Świętami Bożego Narodzenia organizowane są SPOTKANIA WIGILIJNE dla uczniów poszczególnych klas i ich rodziców oraz imprezy integracyjno – kulturalne połączone z  Jasełkami dla dzieci pobierających naukę  w prowadzonym przez szkołę Zespole Przyszpitalnym. Piękna oprawa plastyczna i muzyczna Jasełek, okolicznościowe dekoracje we wszystkich pomieszczeniach, zapach świerku i potraw przygotowanych przez rodziców, dzielenie się opłatkiem stwarzają prawdziwie świąteczny klimat, umożliwiają odczucie radości wynikającej ze wspólnego świętowania.
                                                                                                                       .
       Do tradycji należy uroczyste PASOWANIE uczniów klas pierwszych NA CZYTELNIKÓW biblioteki szkolnej. Z tej okazji starsi koledzy i koleżanki przygotowują inscenizacje znanych bajek.

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY obchodzone jest w lutym. Tego dnia uczniowie czczą pamięć patrona szkoły Władysława Broniewskiego poprzez złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową oraz pogłębiają wiedzę o jego życiu i twórczości. Uczestniczą w konkursach plastycznych, recytatorskich, quizach i turniejach.
Uczniowie mają również okazję poznać regionalne tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Dzieci chętnie biorą udział w organizowanych z myślą o nich konkursach i zabawach oraz popisach umiejętności.
  .

Co roku w marcu zapraszamy dorosłych i dzieci - a szczególnie przedszkolaki - na DNI OTWARTE SZKOŁY. Proponujemy wszystkim gościom udział w zajęciach, występy artystyczne, prezentacje multimedialne, zwiedzanie szkoły oraz inne atrakcje.
     .

Szkoła Podstawowa nr 3  jest organizatorem imprez kulturalno – rozrywkowych dla społeczności lokalnej. Festyny środowiskowe „BAW SIĘ Z TRÓJKĄ” połączone z występami artystycznymi dzieci i zaproszonych gości umożliwiają mieszkańcom centrum Bytomia atrakcyjne spędzenie czasu wolnego. Uczestnicy festynów mogą nabyć wytwory pracy uczniów oraz rodzicielskie wypieki. Loterie fantowe z cennymi nagrodami, pokazy sprzętu ratowniczego, judo i rozgrywki sportowe przyciągają na imprezy spore rzesze bytomian.
.

Zmieniony ( 05.09.2011. )

Akcja "Dzieci uczą rodziców"