Menu główne
Start
Aktualności
Gazetka szkolna
Kalendarz roku szkolnego
Egzamin ósmoklasisty
Oferta szkół średnich
Wydarzenia szkolne
O naszej szkole
Dokumenty szkolne
Wykaz podręczników
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica szkolna
Biblioteka szkolna
Gabinet logopedy
Klub Europejski
Programy-projekty-akcje
Projekty unijne
Projekt edukacyjny "Dzieci polskie..."
Projekt Pokłady Kultury
Sport w szkole
Szkoła Promująca Zdrowie
Oddziały szpitalne
SKO
Sześciolatek w szkole
Uczeń z klasą
Foto-galeria
Petycje
RODO
Szukaj
Nauczanie na odległość
Galeria Trójki
Pasowanie na czytelnika
Majowe święta
Dzień Strażaka
100-lecie Powstań Śląskich
100-lecie Urodzin Jana Pawła II
Akcja Kartka dla medyka
Wirtualny Festiwal Czytania 2020
Wydarzenia 2007 PDF Drukuj Email
Wpisał: Asia Synecka   
04.03.2007.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu

 

Image

21.12.2007.
W ciepłej atmosferze świąt Bożego Narodzenia kolędowaliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Uczniowie pod opieką mgr Ewy Dziedzic i mgr Jolanty Bazan przygotowali świąteczny program artystyczny, w którym nie zabrakło chwili zadumy nad ludzkim losem oraz nastrojowych pastorałek.

ImageImage
                                                                              zobacz - fotogaleria

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

06.12.2007.
Dziś odwiedził nas Święty Mikołaj!

Image
                                                                              zobacz - fotogaleria

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

04.12.2007.
W naszej szkole odbyła się tradycyjna Biesiada Śląska,
podczas której uczniowie zaprezentowali regionalne pieśni, zwyczaje, obrzędy, a także śląski humor.

ImageImage

ImageImage

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

Wyniki Miejskiego Konkursu Recytatorskiego
„MISTRZ MOWY POLSKIEJ – HUMOR W LITERATURZE DZIECIĘCEJ”
 

W dniu 29 listopada 2007r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Bytomiu odbył się Miejski Konkurs Recytatorski „MISTRZ MOWY POLSKIEJ – HUMOR W LITERATURZE DZIECIĘCEJ”. Uczniowie startowali w trzech kategoriach: klasy I-II, III-IV, V-VI. Jury w składzie: p. Henryka Andrzejczak, p. Ewa Petrymusz, p. Ewa Kowalik wyłoniło laureatów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe: 

W kategorii klas I-II:
Miejsce 1 – Anna Drzyzga – Szkoła Podstawowa nr 54
Miejsce 2 – Aleksandra Medyńska – Szkoła Podstawowa nr 3
Miejsce 3 – Aleksandra Szczuka – Szkoła Podstawowa nr 33 
W kategorii klas III-IV:
Miejsce 1 – Adrianna Ulrich  – Szkoła Podstawowa nr 16
Miejsce 2 – Magdalena Wachstyl – Szkoła Podstawowa nr 51
Miejsce 3 – Magdalena Ćwiek – Szkoła Podstawowa nr 46 
W kategorii klas V-VI:
Miejsce 1 – Katarzyna Filipek – Szkoła Podstawowa nr 33
Miejsce 2 – Marta Małek – Szkoła Podstawowa nr 45
Miejsce 3 – Natalia Cyrankowska – Szkoła Podstawowa nr 16
Wyróżnienie – Agata Jóźwik – Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa

Image

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊ 

15.11.2007.
Nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym RADOŚĆ, SZCZĘŚCIE, UŚMIECH, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu w ramach projektu MYŚLIMY POZYTYWNIE, DZIAŁAMY POZYTYWNIE. Agnieszka Jeżyk z klasy IIIA zdobyła nagrodę, a Kamil Molasy z klasy IVA zdobył wyróżnienie za pracę wykonaną w świetlicy szkolnej.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

12.11.2007.
Joanna Sladek, uczennica klasy VB otrzymała wyróżnienie w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE HISTORYCZNO - RELIGIJNYM O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI SPOŁECZNO – POLITYCZNEJ KS. JÓZEFA SZAFRANKA z okazji dwusetnej rocznicy jego urodzin.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

 Klaudia Maniecka (z klasy III C) oraz Sandra Czech (z klasy II B) otrzymały dyplomy laureatów za publikację utworów poetyckich w IV tomie ANTOLOGII POEZJI DZIECIĘCEJ  w ramach WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO dla szkół podstawowych i gimnazjów pod Patronatem Śląskiego kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza.

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

12.11.2007.
Szkolny zespół "Wesołe Trójki" przygotowany przez mgr Mieczysława Setlę
zdobył drugie miejsce 
w MIEJSKIM KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I HISTORYCZNEJ
POD PATRONATEM PREZYDENTA BYTOMIA PIOTRA KOJA
„PÓKI MY ŻYJEMY, ONA ŻYJE TEŻ”

Image

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

07.11.2007.
Klasy trzecie zwiedzały Kraków podczas pełnej przygód wycieczki... 

Szkoła Podstawowa nr 3 w BytomiuSzkoła Podstawowa nr 3

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

24 października 2007  podczas uroczystego pasowania na ucznia nastąpiło oficjalne
przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów naszej szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

23.10.2007.
Uczniowie klas V i VI poznawali historię naszego kraju podczas wycieczki
do Opola i Kamienia Śląskiego

Szkoła Podstawowa nr 3 w BytomiuSzkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu

Szkoła Podstawowa nr 3 w BytomiuSzkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

                           Spotkanie  Marty Fox z Dyskusyjnym Klubem Książki "Co i jak"
22 października o 1700 w filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu odbyło się spotkanie z Martą Fox - poetką, autorką popularnych powieści dla młodzieży, eseistką, laureatką nagród literackich.
Pisarka spotkała się z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki "Co i jak", składającego się z uczniów i absolwentów naszej szkoły, działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a także z czytelnikami i bibliotekarzami. Marta Fox udzielała wyczerpujących odpowiedzi na niezliczone ilości pytań klubowiczów o początki jej pisarstwa, czerpanie pomysłów na kolejne powieści i losy bohaterów. Autorka mówiła o problemach, jakie porusza w swoich książkach, o własnych doświadczeniach życiowych, o ich wpływie na jej twórczość. Ponadto podpisywała swoją ostatnią książkę „Paulina w orbicie kotów”, która jest kontynuacją wcześniej wydanych powieści pt. „Magda doc.” i „Paulina  doc.” Wywiad z pisarką, przeprowadzony przez członków kółka redakcyjnego SP 3, ukaże się w listopadowym numerze szkolnej gazetki - „Echo Trójki”.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

W dniu 19 października 2007 w sali katechetycznej Kościoła p.w. Wniebowzięcia NMP odbyła się uroczystość podsumowania dwóch konkursów miejskich.

W kategorii MULTIMEDIA podsumowano konkurs "Historia kościoła Mariackiego i jego wielkich kapłanów", w którym I miejsce zajęła uczennica klasy Vc - Fiona Warchoł (przygotowana przez panią Iwonę Gąsior) W kategorii WIEDZA rozstrzygnięty został konkurs internetowy "Kościół Mariacki i jego wielcy kapłani oraz elementy liturgiki", w którym III miejsce zajął uczeń klasy IVb - Piotr Bajon (przygotowany przez panią Jolantę Bazan). Wyróżnienie zdobyła również uczennica Dorota Bajon.
Gratulacje!

Image

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

13.10.2007.
Dzień Edukacji Narodowej
uczciliśmy uroczystą akademią, podczas której uczniowie
wystąpili w montażu słowno - muzycznym.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

03.10.2007.
Uczniowie klas szóstych uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej
„Śladami piastowskiej Polski po Wyżynie Częstochowskiej”.
Impreza dała uczniom możliwość rozszerzenia wiadomości o życiu w średniowiecznej Polsce. Dzieci zwiedziły zamki w Siewierzu, Mirowie, Bobolicach i Podzamczu ( zamek Ogrodzieniec). Wycieczka rozwijała wyobraźnię historyczną i uczyła szacunku dla przeszłości. Wyjazd służył również wdrożeniu uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu. Być może wyrosną z nich naśladowcy Aleksandra Janowskiego, którego sylwetkę poznali podczas wizyty na zamku Ogrodzieniec.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu

 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

28.09.2007.
Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystości wręczenia Tablicy Honorowej Rady Europy, która się odbyła  na bytomskim rynku. W uroczystości uczestniczyły władze miasta oraz przedstawiciele instytucji, przedsiębiorstw, szpitali, organizacji pozarządowych i klubów sportowych z terenu Bytomia, a także służb mundurowych, duchowieństwa, mediów, również licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Po wysłuchaniu hejnału uroczystość zakończyła się paradą zatytułowaną "Regiony Europy" przygotowaną przez bytomską młodzież. Nasza szkoła zaprezentowała jeden z najpiękniejszych krajów europejskich – Węgry.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

 

24 września odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjne dla klas pierwszych połączone z konkursem plastycznym i quizem – „BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA NA DRODZE - 2007”. Głównym celem spotkania było poznanie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach
w ruchu miejskim. Oprawę artystyczną imprezy przygotowali pierwszoklasiści pod opieką swoich wychowawców. Pogadankę na temat bezpieczeństwa przeprowadził zaproszony policjant, a nagrody dla zwycięzców quizu oraz dzieci wyróżnionych w konkursie plastycznym wręczył przedstawiciel firmy „STATOIL” (rower oraz dziesięć zestawów klocków Lego) Wszystkie dzieci biorące udział w spotkaniu dostały w upominku odblaski i gry edukacyjne.

 

.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu 

◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

Od 14-tego do 16-tego września 2007 trwała ogólnopolska akcja "SPRZĄTANIE ŚWIATA". W ramach tej akcji nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oczyścili ze śmieci najbliższą okolicę budynku szkolnego. Hasło tegorocznej, czternastej edycji "Sprzątania Świata to: „Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!”. Inicjatywa ma na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na problem związany ze zmianami klimatu i nakłonić wszystkich mieszkańców Polski, aby w trosce o środowisko naturalne efektywnie wykorzystywali energię i surowce naturalne.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu


◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

 

 

 

03.09.2007.

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!  Powodzenia!

 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu

  ◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊◊

29.03.2007.
W dniu 29 marca 2007 r. w budynku Biblioteki Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Bytomiu odbyła się III Konferencja Naukowa pt.: Bibliografie regionalne w bibliotekach Śląska.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Joanny Kine urozmaicili konferencję swoimi występami. Zespół wokalny "Wesołe Trójki" wykonał śląskie pieśni, a zespół teatralny wystawił śląską bajkę...
Konferencję uświetniły dwie wystawy plastyczne Śląskie Pejzaże i Strachy Śląskie – przygotowane przez Joannę Synecką i Joannę Kine. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij ten link.

 

Zmieniony ( 10.12.2009. )
 
Sondy
RODZICE
Ważne informacje
Zapisy do klasy pierwszej
Nauczanie na odległość
Rada Rodziców
Szkoła przyjazna rodzinie
Informacje dla ósmoklasistów
Egzamin ósmoklasisty
Oferta szkół średnich
Kadra SP 3
Dokumenty szkolne
Fundusz stypendialny
Bezpieczeństwo w sieci
RODO
Kontakt