Menu główne
Start
Aktualności
Gazetka szkolna
Kalendarz roku szkolnego
Egzamin ósmoklasisty
Oferta szkół średnich
Wydarzenia szkolne
O naszej szkole
Dokumenty szkolne
Wykaz podręczników
Plan lekcji
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica szkolna
Biblioteka szkolna
Gabinet logopedy
Klub Europejski
Programy-projekty-akcje
Projekty unijne
Projekt edukacyjny "Dzieci polskie..."
Projekt Pokłady Kultury
Sport w szkole
Szkoła Promująca Zdrowie
Oddziały szpitalne
SKO
Sześciolatek w szkole
Uczeń z klasą
Foto-galeria
Petycje
RODO
Szukaj
Nauczanie na odległość
Galeria Trójki
Pasowanie na czytelnika
Majowe święta
Dzień Strażaka
100-lecie Powstań Śląskich
100-lecie Urodzin Jana Pawła II
Akcja Kartka dla medyka
Wirtualny Festiwal Czytania 2020
Wydarzenia 2008/2009 PDF Drukuj Email
Wpisał: Asia Synecka   
04.09.2008.

Image

 

Uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2008/2009!

   
foto: Mateusz Dziwura kl. Va
foto: Mateusz Dziwura kl. Va
 

vvvvvvvvvv
 


 

Kiermasz używanych
podręczników szkolnych

 
We wrześniu w bibliotece
szkolnej trwał kiermasz,
na którym można było zaopatrzyć się
w brakujące podręczniki szkolne.
Można też było przynosić używane
podręczniki na kiermasz. 
Przez cały rok szkolny można
korzystać z podręczników,
które zostały z kiermaszu.  

 Image

 

vvvvvvvvvv
 

 BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - 2008
18 września po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne połączone z konkursem plastycznym pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkanie było częścią ogólnopolskiej akcji firmy STATOIL prowadzonej w szkołach w całej Polsce. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych. O zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach rozmawiał z dziećmi zaproszony na tę okazję policjant. Wszystkie pierwszaki dostały w upominku odblaski i gry edukacyjne.
Z pośród przygotowanych przez dzieci prac plastycznych komisja wybrała najpiękniejsze rysunki, za które dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki. Nagrodę główną w konkursie - rower wraz z kaskiem - otrzymała Klaudia Osińska z klasy I c. Wszystkie prezenty i nagrody ufundowała firma STATOIL.

 

Image

 

vvvvvvvvvv

  Sprzątanie świata – Polska 2008
„Ziemia w Twoich rękach”

W tym roku  odbywa się w dniach 19, 20, 21 września. Temat główny: sprzątamy lasy. Organizatorzy akcji zachęcają do:
-  współpracy z leśnictwami przy znajdowaniu i likwidowaniu dzikich wysypisk – przez cały rok!
-  zorganizowania działań promujących poszanowanie lasów, ale także oszczędność wody, energii, ograniczanie produkcji śmieci, używanie produktów z recyklingu i selektywną zbiórkę odpadów.

Nasz Przyjaciel Las
Czy zdajemy sobie sprawę z tego, że las jest naszym przyjacielem i sprzymierzeńcem? Pochłania dwutlenek węgla, pyły i hałas, reguluje lokalny klimat. Nie mówiąc już o dostarczaniu drewna, owoców i grzybów. Daje nam także tak potrzebny spokój i odprężenie. Dlatego dbajmy o las!  

Jak każdy z nas może dbać o las?

  1. nie śmiecić w lesie i zwracać uwagę innym śmiecącym – nielegalne śmiecenie jest wykroczeniem i podlega karze grzywny do 5.000 zł!
  2. nie zaprószać ognia i reagować na każde zagrożenie pożarem
  3. nie niszczyć roślin
  4. nie hałasować – to płoszy ptaki i zwierzęta.

 

Image

vvvvvvvvvv 

Spotkanie DKK
Pierwsze po wakacjach  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Co i jak?"  odbyło się w poniedziałek 29 września o godzinie 13.30 w bibliotece szkolnej. Gościliśmy panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej  oraz uczniów klas czwartych chętnych do uczestniczenia w zajęciach klubu. Wymienialiśmy się wrażeniami po przeczytaniu książki Barbary Kosmowskiej "Puszka". Jest to historia wrażliwej nastolatki, która powoli wchodzi w dorosłość poznając otaczający ją świat i odkrywając samą siebie. Następne spotkania klubu będą się odbywać w każdy ostatni czwartek kolejnych miesięcy roku szkolnego (o godzinie 13.30) Wszyskich chętnych serdecznie zapraszam! Laughing
 
Zapraszamy też do odwiedzenia strony  klubu. Tam znajdziecie więcej informacji i zdjęć.

Image

vvvvvvvvvv 

 

Image 

Program "Od grosika do złotówki"
Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Tydzień edukacji finansowej” realizowanym  w klasach nauczania zintegrowanego. Od 29.09.2008 do 03.10.2008 uczniowie klas III a, III b  i III c będą podróżowali przez pięć dni po Galaktyce Finanse, odwiedzając kolejno następujące planety: Grosik, Portfelik, Skarbonka, Zabawka, Złotówka. Podczas wędrówki z Grosikiem, przewodnikiem międzygalaktycznej podróży, uczniowie zdobędą wiedzę, będą kształtowali umiejętności i nabywali doświadczenie w zakresie edukacji finansowej. W wyniku realizacji projektu dzieci zdobędą wiadomości z zakresu gospodarowania pieniędzmi oraz umiejętności w sprawnym posługiwaniu się nimi i ich przeliczaniu.

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości (pozarządowa organizacja pożytku publicznego), której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej i społeczeństwie obywatelskim, umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. 

Drugi partner to Fundacja Kronenberga za pośrednictwem której „City Handlowy”  wspiera inicjatywy na polu edukacji i kultury lokalnej i ogólnopolskiej.

    

 

vvvvvvvvvv  

W piątek 10 października odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z klas I  na uczniów. Wszystkim pierwszakom gratulujemy!  

Image

Więcej zdjęć można zobaczyć w zakładce Foto-galeria

 vvvvvvvvvv

 Dyskusyjny Klub Książki "Co i Jak" działający w naszej szkole zaprosił na spotkanie autorskie znaną pisarkę Barbarę Kosmowską. Spotkanie odbyło się 24 października w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej na Rozbarku. Członkowie klubu oraz szkolnego kółka redakcyjnego przeprowadzili wywiad z pisarką, który ukazał się w gazetce szkolnej "Echo Trójki".

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia ze spotkania kliknij tutaj

vvvvvvvvvv

Tydzień eTwinning w naszej szkole (od 23 do 30 października)
Podczas tygodnia eTwinning uczniowie klas I - VI zbierali informacje o krajach Unii Europejskiej i przygotowali plakaty na konkurs zatytułowany "Charakterystyczne elementy kultury krajów europejskich", a także obejrzeli prezentację multimedialną o programie eTwinning.
Więcej informacji o programie eTwinning znajdziecie w zakładce
eTwinning - europejskie partnerstwo szkół

 vvvvvvvvvv


POTRAFIĘ DBAĆ O ŚRODOWISKO I ZDROWIE
Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie organizowanym przez Fundację Na Rzecz Dzieci - Miasteczko Śląskie. W ramach tego projektu 6 listopada w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy "Potrafię dbać o środowisko i zdrowie". Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli władz miasta, a laureaci otrzymali cenne nagrody książkowe. Drużyna reprezentująca naszą szkołę pod opieką pani Aldony Meisner zajęła I miejsce.

vvvvvvvvvv

W dniu 26.11.2008 roku wychowawcy świetlicy socjoterapeutycznej zorganizowali „Dzień Otwarty”. To zakrojone na szeroką skalę przedsięwzięcie miało na celu integrację świetlic socjoterapeutycznych, wzajemną wymianę doświadczeń oraz promocję osiągnięć naszych wychowanków.  
Więcej informacji i zdjęć znajdziecie w zakładce świetlica socjoterapeutyczna

Image
foto: Mateusz Dziwura kl. Va

vvvvvvvvvv 


Międzyszkolny konkurs recytatorski
27 listopada 2008r. odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs recytatorski przygotowany przez mgr Jolantę Bazan i mgr Jolantę Ziorę.
W konkursie udział wzięło 18 uczniów klas I – VI. uczniowie startowali w 3 kategoriach: I-IV, III-IV, V-VI. recytatorzy przygotowali wybrany utwór literacki zgodnie z zasadami recytacji. Spośród uczestników zostało wyłonionych 12 laureatów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Image

vvvvvvvvvv


„MÓJ BYTOMSKI LEW”
20 listopada 2008r. nastąpiło w Biurze promocji Bytomia uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „MÓJ BYTOMSKI LEW” ogłoszonego przez Urząd Miejski w Bytomiu i ING Bank Śląski. Uczniowie naszej szkoły otrzymali z rąk Pana Prezydenta Piotra Koja dyplomy i nagrody. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, ponieważ w kategorii szkół podstawowych zdobyliśmy pierwszą i drugą nagrodę oraz trzy wyróżnienia.
Swoje zdolności artystyczne ujawnili uczniowie klasy IIa (wychowawca Jolanta Bazan)
którzy zajęli:
I miejsce – Przemysław Bąk
II miejsce – Jessica Stachowiak
wyróżnienie – Nicola Kalisz
oraz uczennice klasy IVb - które otrzymały wyróżnienia: Natalia Spyra i Paulina Sułek (pod opieką pani Anity Kowalkowskiej – wychowawcy świetlicy).

Image

vvvvvvvvvv


„Komiksowo czeka na śląskie legendy”
25 listopada 2008 roku, w sali koncertowej Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, odbyło się uroczyste zakończenie wspólnego projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Górnośląskiego "Komiksowo czeka na śląskie legendy". Projekt skierowany był do wychowanków bytomskich świetlic socjoterapeutycznych. Nasza świetlica również brała udział w projekcie. Efektem projektu był komiks ilustrujący legendy górnośląskie, w którym zostały zamieszczone nagrodzone prace.
Nagrody laureatom wręczała Pani Prezydent - Halina Bieda. Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie Tomek Tukalski oraz bracia Michał i Adam Schenk, którzy wykonali komiksy na konkurs pod opieką pani Katarzyny Kalki. Uroczystość uświetnił występ naszego szkolnego zespołu „Wesołe Trójki”,  który wykonał przygotowane na tę okazję śląskie piosenki.

Image

Więcej zdjęć oraz informacji znajdziecie na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej
http://www.biblioteka.bytom.pl/?a=d1komiksowo

vvvvvvvvvv

 "TRZYMAJ FORMĘ"
W grudniu nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Trzymaj formę". Program dotyczy zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Jak wiecie wielką wagę przywiązujemy do propagowania ruchu w czasie wolnym. W końcu - "w zdrowym ciele, zdrowy duch!"

Image

vvvvvvvvvv 

ŚWIĘTO SZKOŁY  - 21, 22 marzec 2009
Tegoroczne Święto Szkoły przebiegało pod hasłem "Trzymaj Formę". Wszystkie konkursy, prezentacje i występy związane były ze sportowym stylem życia i obchodami 45-lecia Szkolnego Klubu Sportowego "Orlik".

Image

vvvvvvvvvv

Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w uroczystej akademii
z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Image
foto: Mateusz Dziwura kl. Va

vvvvvvvvvv 

45 LAT SKS-UKS "ORLIK"
W dniu 6.05.2009 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość wieńcząca obchody 45 – lecia SKS – UKS „Orlik”. Na imprezę zostali zaproszeni radni, przedstawiciele władz miasta,  Wydziału Edukacji , Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach, Szkolnego Związku Sportowego oraz dawni zawodnicy „Orlika”.

 Image 
Image
foto: Mateusz Dziwura kl. Va

Więcej informacji i zdjęć znajdziecie w zakładce Uczniowski Klub Sportowy "Orlik"

 

vvvvvvvvvv 

Uczniowie korzystają z nowego sprzętu do WF-u i gimnastyki korekcyjnej.

Image

vvvvvvvvvv 

27 maj 2009.
Szkolny zespół "Wesołe Trójki" wziął udział w festiwalu piosenki żeglarskiej
"Wiosenne Szantowisko"

Image

vvvvvvvvvv 

Uczniowie klasy IVc oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki "Co i jak" brali udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży Anną Onichimowską.
Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pisarka mówiła o swojej twórczości i odpowiadała na pytania młodych czytelników.

Image

vvvvvvvvvv

 Image

Nasza szkolna strona internetowa uzyskała certyfikat "Strona Przyjazna Dzieciom" przyznany przez portal "Bezpieczny Internet"

vvvvvvvvvv

 1 czerwca - DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w rozgrywkach sportowych na boisku "Torkatu" w Parku Miejskim.

 

Image Image 

W tym samym dniu odbył się taże kolejny festyn środowiskowy "Baw się z Trójką".

Image  Image
 

Jedną z wielu atrakcji podczas festynu był pokaz walk judo.

Image  
Image
foto: Mateusz Dziwura kl. Va

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 08.02.2010. )
 
Sondy
RODZICE
Ważne informacje
Zapisy do klasy pierwszej
Nauczanie na odległość
Rada Rodziców
Szkoła przyjazna rodzinie
Informacje dla ósmoklasistów
Egzamin ósmoklasisty
Oferta szkół średnich
Kadra SP 3
Dokumenty szkolne
Fundusz stypendialny
Bezpieczeństwo w sieci
RODO
Kontakt